Jak w naturalny i bezpieczny sposób pozbyć się raz na zawsze alergii?

alergia

Dosłownie każdej wiosny nie pozwalają Ci żyć uporczywe objawy alergii? Konwencjonalne sposoby leczenia pomagają tylko na chwilę, ale tak naprawdę nie rozwiązują problemu? Poznaj zatem alternatywne metody terapii, które wykazują potwierdzoną od wielu lat skuteczność.

Wyrzuć z domu chemię

Bardo duży związek z powstawaniem i długotrwałym utrzymywaniem się dolegliwości alergicznych wykazują chemiczne produkty, a zwłaszcza stosowane środki czystości oraz kosmetyki. Czy aby na pewno dokładnie zapoznałaś się z zawartością używanego każdego dnia mydła, szamponu czy kremu do twarzy? Okazuje się, że konwencjonalne środki pielęgnacyjne posiadają w swym składzie szereg osłabiających układ współczulny składników.

Warto zatem zastąpić chemiczne kosmetyki naturalnymi odpowiednikami. Korzystnym dla zdrowia rozwiązaniem jest decyzja o zakupie ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała i włosów. Jeżeli ich cena okazuje się jednak dla Ciebie zbyt odstraszająca, wówczas można także zdecydować się na wykonanie własnych kosmetyków. Jako dezodorant może posłużyć chociażby oliwa magnezowa, olej kokosowy zastąpi chemiczny szampon, a soda oczyszczona świetnie wyczyści zęby.

Zmień nawyki żywieniowe

Utrzymywanie się objawów alergii ma także związek z naszą codzienną dietą. Jeżeli znajduje się w niej przewaga wysoko przetworzonych produktów, wówczas ryzyko alergii znacząco wzrasta. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wyeliminowanie produktów nabiałowych (zwłaszcza pasteryzowanego mleka i żółtego sera), naszpikowanego antybiotykami mięsa, słodyczy, białego pieczywa, a także wszelkiego rodzaju produktów instant oraz fast food.

W jadłospisie nie może natomiast zabraknąć świeżych warzyw, owoców oraz posiadających alkalizujące właściwości kasz. Dobrze na osłabienie objawów alergicznych działają również produkty fermentowane, takie jak kiszone ogórki i kapusta, a także jogurty naturalne.

Woda i napary ziołowe pomocne w alergii

Należy pamiętać również o piciu dużych ilości czystej wody, co umożliwia oczyszczenie organizmu z nagromadzonych zanieczyszczeń. Bardzo korzystnie na dolegliwości alergiczne wpływa wypicie zaraz po przebudzeniu szklanki letniej wody z cytryną.

Nieocenioną wartość w leczeniu alergii wykazują następnie napary ziołowe. Wysoką skuteczność potwierdzono zwłaszcza w przypadku czystka, świetlika oraz rumianku.

Sposoby na katar alergiczny

Jeden z najbardziej uciążliwych objawów alergii stanowi niewątpliwie katar sienny. I na niego jest jednak naturalny sposób, nie wymagający stosowania leków antyhistaminowych. Prawdziwe wybawienie może bowiem przynieść stosowanie płukanek wodno-solnych.

W szklance ostudzonej wody rozpuszczamy łyżeczkę soli himalajskiej lub morskiej, a następnie używając dzbanka przelewamy z jednej dziurki nosa do drugiej. Metoda ta nosi nazwę Jala Neti i wywodzi się z technik jogi. Po wykonaniu tego rodzaju zabiegu odczujemy niemal natychmiastową ulgę, która utrzyma się długotrwale w przypadku systematycznego powtarzania zabiegu.

Możesz zatem wreszcie pokonać raz na zawsze dolegliwości alergiczne, stosując całkowicie bezpieczne i skuteczne sposoby. Nie musisz zażywać leków antyhistaminowych, które jedynie krótkotrwale maskują objawy, nie rozwiązując tak naprawdę przyczyn powstania alergii.